Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dlouho jsem přemýšlela, jak začít tuhle kapitolu.  Možná čekáte univerzální radu jak vybrat ten nejlepší šátek, a že vám řeknu kupte ten a ten - ten je nej. Bohužel tomu tak nebude, protože vybrat šátek je něco jako vybrat kočár nebo auto. Prostě sto lidí - sto chutí ... každému vyhovuje něco jiného a to co jeden nazve absolutní špičkou, druhému bohužel nevyhovuje.

Na čem se asi shodnou všichni šátkonosiči je to, že na malé narozené mimi je nejlepší šátek elastický, na těžší dítko pak šátek pevný. A druhá věc, na které se všichni shodnou je - nekupovat "no name" šátky v hodnotě 300 nebo 500Kč. Většinou jsou to jen pruhy látky, která vám nebude správně pružit a místo radosti z nošení miminka si budete opečovávat bolavá záda a nespokojené miminko. U šátků opravdu platí vsadit na prověřenou značku a raději si připlatit.

Já mám za sebou vyzkoušení asi 7 druhů šátků a mou jedničkou a srdeční záležitostí se stal šátek MaM eco. Pro mě, vzhledem k tomu, že je mě kus ženské :o) se hodí naprosto super právě tím, že nepřidává na objemu. Začínala jsem šátkovat s vyhlášeným šátkem Storchenwiege. Věděla jsem, že jeho koupí nešlápnu vedle, ale když jsem šátek koupila a poprvé vzala do ruky, pomyslela jsem si, co jsem to probůh koupila za závěs. Šátek je pevný, těžší a když jsem se do něj "zamotala", připadala jsem si jednou taková. V tom, je právě elastický MaM eco pro mě naprostou špičkou. Materiálově připomíná bavlněné tričko a dneska v něm nosím už 10kg Vojtíška a stále pohodlně i na zádech.

Pevnější šátky -značka Storchenwiege nebo Didymos jsou špičkou na trhu a jsou příjemné na nošení hlavně pro větší děti, které se nosí na stojato nebo na zádech.

Šátek Vatanai - obvzlášt žákárový, je takovým středem mezi pevným a pružným šátkem a přitom je velmi tenký. MaM eco je ale "poddajnější" alespoň pro mě.

Vyzkoušela jsem také šátek Lotties - je hezký, přírodní, pružný, ale působil na mě postěradlovým dojmem a po zavázání dělal velký uzel (to je celkově problém pevnějších šátků).

Kdybych to mohla shrnout, tak já jsem jednoznačně pro elastické šátky do startu (velmi dobře se váží i maminkám co nemají žádou zkušenost s šátky) s tím, že pokud budou finance a díko, kteeré se chce nosit i později (po roce života případně po cca 12kilech)  koupíte pevnější šátek. Jak jsem ale psala já ... svůj MaM budu nosit asi do té doby než mi Vojtíšek v něm "utrhne ramena" :o)

 

Náhledy fotografií ze složky Šátkujeme

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil will crash worldwide internet

(MashaLog, 12. 12. 2017 19:17)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.