Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když jsme začali přemýšlet jaké pro naše očekávané miminko nakoupíme plenky tak manžela napadlo - proč nezkusit látkové bavlněné plenky. Moc se mu líblo jak jsem měla plenky (původně nachystané jen pod hlavičku a na ublinkávání) pověsené na věšáku a provoňovalo to celý pokoj.

Jeho představa však sahala jen opravdu po klasické čvercové pleny... já v prvotním nadšení začala listovat a hledat na internetu co dnešní trh nabízí. Bylo mi jasné, že když chci mít miminko v bavlnce nedám mu pak na zadeček obyčejné svrchní nepromokavé igelitové kalhotky. Tím bych jaksi zazdila to moje vysněné "dýchání zadečku". Dostala jsem se na jednu diskuzi o látkových plenách a začal kolotoč :o) Původně má myšlenka byla nakoupit dvoje nebo troje svrchní kalhotky a tím to haslo - dopadlo to však úplně jinak ... kdo s plenkami začne tak si je natolik zamiluje, že s tím nejde zkončit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

All internet will be CRASHED with XEvil!?

(Latonyafiema, 27. 3. 2018 10:05)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Opruzení

(Martina, 30. 6. 2008 19:47)

Vlhčené ubrousky nepoužívám,namáčím látkové do čisté vody a pokud je to možné,tak ho ještě v umyvadle umyju dětským mýdlem.Na praní používám střídavě mýdlový sliz,ořechy a gel Ulrich.Na den použiju 7 plen.

Vzdušná pamperska :)

(Daniela - admin, 30. 6. 2008 18:30)

Vzdušná pamperska mě fakt rozesmála .. možná by stálo za to říct paní dr. aby zkusila prostudovat složení jednorázových plenek. Pak by rychle zjistila, že plenka je částečně prodyšná ve chvíli kdy není počůraná - pak ani náhodou.
Co se ale týká opruzení tak určitě v první řade vyhodit flís - ten někdy dělá více neplechu než užitku - my ho třeba nesneseme vůbec. Zkuste nedávat žádné separačky a uvidíte co to udělá - případně zkusti přírodní viskozové separačky (třeba popoliny v krabičce). Druhá věc kterou je třeba řešit omývání zadečku. Pokud používáte vlhčené ubrousky tak zahodit :o) místo toho při opruzení otírat černým nebo řepíkovým čajem případně máznout třeba lanolinem z lékárny. Při bezproblémové pokožce stačí omýt či otřít vodou. Ten flís může vadit třeba hlavně ve velkých horkách - prostě moc hřeje. ¨zkuste opravdu hodně větrat, omývat čajíkem a vyhodit tu separačku. No a v neposlední řadě je třeba zkusit změnit prášek či gel na praní...v čem perete?

Opruzení

(Martina, 30. 6. 2008 18:22)

Používám látkovky 3 měsíce a malý(10 měs.)má často opruzeniny.Plenky mám biobavlněné,separačku fleesovou a vlňáčky.Paní doktorka mi řekla,ať mu dám "vzdušnou" pampersku,protože látková je prý moc tlustá.Nevíte co s těma opruzeninama?Pomohla by jiná separačka?

Zádička

(Daniela - admin, 19. 6. 2007 14:59)

Já mám v postýlce zvednotou matraci pod hlavičkou ...vyvýšená poloha je zdravá, radili mi to již v porodnici a pak mi to na srdce kladla ještě i dr. Takže mimčo není hlavičkou dolů jak si někteří myslí - a záda jsou do tvaru S a proto si myslím že plena rozhodně nevadí. A propo všichni jsem měli látkovky a myslím že nemáme všichni skoliozy ... moje babi má 85 let a záda ji nebolí :o))

Děkuji Lucie :-)

(Jituška, 19. 6. 2007 14:14)

Ahoj Lucie (případně další, kdo byste mi chtěli na to odpovědět) - moc děkuji :-) Je pravda,že miminko polohujeme,ale v noci přece leží na zádíčkách.. Nebo ho mám dávat na bok apod.? Poraďte,ať nemá zbytečně skoliózu, pusinka naše malá;-)

Prohnutá zádíčka

(Lucie, 18. 6. 2007 11:31)

Ahoj Jituško, když byla naše Mínuška v první poradně, tak sestřička prohlásila. Jé ty ležíš hlavičkou dolů, jako děti dřív. Když jsem se zeptala, jestli to nevadí. Dostalo milé odpovědi, že tak ležely generace a miminko se nemá nechávat ležet jen na zádech, že ho přeci polohujeme, aby se k němu dostávaly podněty ze všech stran. A tu chvíli co leží na zádíčkách, to nevadí.

Prohnutá zádíčka

(Jituška, 18. 6. 2007 10:59)

Milé dámy, zajímalo by mě, jestli Vám nevadí, že u některých plen v kombinaci se svrchními kalhotkami má miminko pruhnutá zádíčka v oblasti křížové (možná i malinko výše), protože je tam toho materiálu zkrátka nějak moc.. Nevíte, jestli to z medicinského hlediska něčemu nevadí? Případně jak tomu předejít? Děkuji.

KONEČNĚ

(Paulína, 8. 5. 2007 20:55)

Já jsem začala s plenkami experimentovat cca před měsícem, ale okamžitě jsem si je zamilovala. Máte skvěle udělaný popis jednotlivých plen, rychle se dá zorientovat. Původně jsem taky koupila jeden druh s tím, že to přece stačí - a už se vezu :-) Moderní látkové pleny jsou super /i když se přiznám, že kdyby mi někdo před rokem řekl, že z nich budu takhle unešená, vysmála bych se mu - jednorázovky jsou přece skvělé, pohodlné, rychlé.../. Je fajn narazit na tak přehledné stránky, jaké nabízíte! Díky za ně:-)

Dandy :-) jen tak dál...

(hanelik, 16. 3. 2007 21:00)

pokud by na tuhle stránku zavítaly maminky, které ještě netuší, o co jde, myslím že se tady docela příjemným a nenásilným způsobem obeznámí s možnostmi, které mají :-) držím pěsti :-)