Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vázací plenka Disna

15. 3. 2007

Vázací plenka Disana, Popoliny a Lotties

Obrazek

Vázačka je takovou zvláštností mezi plenkami. Je to něco mezi klasickou plenou a kalhotovou plenu. Materiálově mi připomíná staré dávné punčocháče čo obvaz :o)Plenka se pomocí tkaniček uvazuje kolem pasu dítěte a pokud ji správně navážete (chce to trochu cviku) tak získáte super padnoucí plenu jak pro dvoukilové dítko tak pro 10kg batole. Plena je jednovelikostní a super rychle schne. Pro malinkatá miminka se dá na kratší dobu použít jen samotná (poté nepoznáte že má dítě plenku jak je štíhlá). Plena ale potřebuje dodat sací vrstvu - sama o sobě příliš davá není. Zhruba jako jedna čtvercovka. Vycpat ji můžete čímkoliv - hodí se klasické pleny, vícevrstvé, nebo vkládací vložečky. Mi se do vázaček nejlépe osvědčily froté čtverce složené na třetiny. Těmto plenkám buď totálně propadnete a bude to je moc rádi dávat nebo jim na chuť nepříjdte vůbec a prodáte je dál. Cena je více než příznivá a proto by vázačka Disana podle mě neměla žádné mamince chybět.

Svchní kalhotky jsou nutné.

Průměrná cena : 79Kč

Mé shrnutí: vázačky Disana jsem měla koupené jen z druhé ruky a možná tím to bylo, že byly tak tuhé a neforemné, ale absolutně si mě nezískaly a dlouho ležely v šuplíku. Po té jsem je poslala dál. Nikdy se mi je na rozdíl od Hemp Hour nepodařilo zavázat tak aby to kolem nožek těsnilo, ale nestahovalo na bříšku. Spoustu maminkek si tyto vázačky chválí - já jim na chuť ale nepřišla.

Nedalo mi to a zakoupila jsem vázačku Popoliny novou ....nedá se to srovnat s tou z druhé ruky! Doporučuju tyto vázačky nakupovat nové a ne 7 měsíců používané jako jsem to udělala já!

 

Náhledy fotografií ze složky Plínky v akci

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

skvělá

(zuzka, 6. 2. 2009 10:42)

Pro novorozeně není nic lepšího. Malý musí mít široké balení a žádná plenka mu pořádně nedržela. Zavazovačku mu uvážu přes klasické čtvercovky naširoko a je to. Jenom tatínek a babičky to považují za složité.I malý je v nich spokojený, krásně ho to obtočí a neproteče ani kojenecká stolička.

trocha cviku stačí

(evicka7, 14. 1. 2009 19:19)

ze začátku také ležely tyto vázačky v šuplíku, ale od té doby, co jsem natrénovala úvaz, tak doma nic jiného nedáváme, vycpáváme čč nebo vv, nahoru vlňáky hand made a vydrží i dvě hodiny, jinak náš tatínek to sem tam uvázat zkouší, ale také mu to moc nejde:)

Vázačky disana

(Berun, 2. 4. 2008 14:58)

Koupila jsem si nových 10 kousků a na novorozence není lepší věcička než takhle zavazovačka! Pravda nemám zkušenost s HH ani jinou značkou, takže nemůžu srovnávat. Nicméně manipulace je otázkou chviličky. Dávám do ní čtvercovku IV 80x80 nebo vkládací konopnou plenku a vydržíme bez problémů 2-3 hodiny nepřebalovat. Nevýhoda je samozřejmě o dost naducanější zadeček (s vkládačkou je to samozřejmě štíhlejší) a to že novoušek nemůže tolik kopat nožičkama což vadí při kolice, ale jinak velká spokojenost

propadneme :)

(EvaK, 30. 12. 2007 19:58)

tak já jsme jednou z těch, co jim nakonec propadla :)
po příjezdu z porodnice jsem s nimi trošku bojovala, kvůli manipulaci mi přišla lepší vázačka HH,ale nakonec jsem jim přišla na chuť a HH odložila, až bude Rozárka větší.
e super, že velmi rychle schne, obzvlášť teď v zimě se to hodí. Prdelku nedělá tak velkou, jako HH.
Vkládačku dávám vv nebo čč (občas bambusový čtverec BL).Od kojení ke kojení nám vydrží. Jen tatínek se tváří, že TO v životě neuváže :).