Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lanolínová impregnace

16. 3. 2007

Lanolínová impregnace

Když nechceme utrácet za originální lanolínové impregnace můžeme si kůru vyrobit samy. Je třeba v lékárně zakoupit lanolin. Není to přímo věc co by v lékárně prodávali - lanolin tam mají jako surovinu na míchání a přípravu mastí. Určitě ale budou hodní a trošku vám prodají. Bohatě stačí 30ml kelímek, který vás vyjde asi na 30Kč. (z toho uděláte opravdu dost impregnací) Chtějte bezvodý lanolin - vypadá jako žlutá vazelina a je strašně lepkavý a hustý. Do kyblíku si napustíme asi litr vody hodně horké a do ni přidáme asi půl malé lžičky lanolinu. Zamícháme a na hladině se nám utvoří žlutá mastná kola - aby se rozpustila musíme přidat trochu šamponu na vlnu nebo alespoň dětský šampon - promícháme a utvoří se bílá voda, kterou dolijeme vodou studenou (na takovou teplotu aby se nám vlňáky nesazily!!!!) Ponoříme suché vlňáčky nejlépe převrácené na rub a necháme alespoň 2 hodiny - já nechávám přes noc. Pak jen vytáhneme a necháme uschnout. Kalhotky budou lepkavé - to díky naimpregnování.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lanolin

(Amelie, 24. 11. 2010 12:29)

Adeps lanae je tuk a cera lanae vosk, proto adeps více lepí.

Lanolin potřetí:-)

(Paulína, 30. 11. 2007 21:26)

Jak se zdá, trochu jsem s tím zamotala někomu hlavu - jak to vypadá, "adeps lanae" i "cera lanae" je to samé, podle všeho se liší výrobcem.... z vlastní zkušenosti dávám přednost tomu druhému.

Lanolin II.

(Paulína, 10. 11. 2007 22:00)

Kdo by kupoval v lékárně - lanolin "adeps lanae" hodně lepí, lanolin "cera lanae" téměř vůbec, ale nebojte se, impregnaci dodá taky:-)

Lanolin

(paulína, 9. 11. 2007 9:10)

Já když poprvé kupovala lanolin, koukali na mě, co to vlastně chci, takže poučena holkami z diskuze jsem to vzala latinsky: chtějte "adeps lanae" nebo "cera lanae", tomu obvykle rozumí:-) A stačí malinko /do 50g/, vydrží skutečně dlouho.