Jdi na obsah Jdi na menu
 


Optimální výbava pro mé mimčo aneb co koupit?

Uvažovala jsem o tom, kdybych nemusela přemýšlet nad penězi jak by vypadala má optimální plenková výbava. Budu teď uvažovat s počtem plín v jedné velikosti. Berme, že mimčo již má skoro 6kilo a tak i většina kalhotek vel. 2 už bude sedět.

Obrazek

Bambusové plenky Babyucy 10ks

Bamboozle plenky 5ks

Two size bambusová Popoliny 3ks

Flanelky (jakékoliv) 2ks

BBH bambuska 4ks

Kapsovka SW 4ks

Prefold 7ks

IV mušelín 100g  8ks

                                                                         Vázačka Hemp případně Disana 6ks

                              

                                                                         Svrchní Imse Fox 2ks

                                                                         Svrchní Imse Organics 1ks

                                                                         Svrchní vlňáčky natahovací 2ks

                                                                         Vlňáčky Imse Vimse  1ks

                                                                         Vlňáčky SW    2 ks

Co teda nakoupit pro mimi

Co nakoupíme pro naše miminko opravdu v prvé řadě záleží na tom, kolik máme a hlavně kolik chceme utratit peněz. Co si budeme namlouvat - za jednorázovky by jsme utratily cca přes 20 tisíc - to tady v látce utratit možná jde taky - ale není to za potřebí a hlavně plenky po té co je nebudeme dál používat můžeme prodat a část investice se nám vrátí zpět. Plenkovou výbavu tedy rozdělím do cca 4 kategorií.

Kategorie - základní

Do této gategorie by šlo započítat to - že doma máme cca 50ks poděděných starých českých čtverců a koupíme jen vhodné svrchní kalhotky. Dejme tomu 3 PUL kalhotky Imse Organics vel. M (počítá se s miminkem cca alespoň 4kg ...u menších a s vidinou používání jen  obyčejných plen užijete i velikost S )- a máme vystaráno téměr půl roku. Nicméně - když někdo s látkováním začne většinou chce více a tak pojdˇmě do kategorie základ plus :o)

Celková cena cca 1000Kč (po té kalhotky prodáte a koupíte větší velikost - cena je počítána na cca půl roku látkování)

Kategorie - základ plus

Tady budeme počítat s pár českými čtverci co máme doma (nebo prostě koupíme) a doplnila bych tuto kategorii o vícevrstvé plenky Popoliny. Tyhle pleny jsou velmi savé, ale jsou pouze rovné (ne kalhotkového střihu) a tak je nutno počítat s tím, že při "nadělení" se nám mohou ušpinit svrchní kalhotky a proto při používání jen plen na rovno se přimlouvám za více jak troje svrchní kalhotky.

*Počítala bych s cca 20kusy českých čtverců - vyloženě na zadeček (nepočítejme do toho plenky pod hlavičku atd.)

*cca 15ks vícevrstvých popolin nejmenší velikosti

*cca 4 ks vázačky Disana (hodí se už od narození) Hemp Hour jsou krásnější ale sedí dítku až tak od 5kg a výše (v poslední době jejich obliba ale tak vzrůstá, že je maminky dávají už i na miminka kolem 4kg a velmi si je chválí)

*cca 4ks svrchních kalhotek ... 3x PUL a 1x vlněné co udrží pleny na rovno tzn. Imse Vimse vlnáky nebo Baby Idea.

Celková cena  cca 2600Kč (po té samozřejmě jen dokoupit kalhotky větší velikosti ... tzn. že další investice dalšího půl roku cca 1500Kč. S tím , že malé kalhotky prodáte a z nové investice 1500Kč si můžete cca 800Kč odečíst :o)

Kategorie Standard

Do této kategorie bych zařadila maminky "zdravě látkující" věčně nepropádavajíc novým trendům :o) (bohužel do této kategorie nepatřím :o)

* 30 českých čtverců

* 10 vícevrstvých popolin nejmenší velikost

* 4 kusy Hemp Hour vázačka - případně Disana (mi se s HH lépe pracuje a sama o sobě je narozdíl od Disany savá - Disana spíš slouží k upevnění pleny aby "nadělení" neproteklo na kalhotky)

* 5 kusů flanelek - jakákoliv zančka - velmi rychle suché jsou Imse Vimse flanelky či Popoliny flanel, nebo na MIMIBazaru flanelky firmy Miminerie

* 2ks bamboozles - krásná štíhla plena - vhodná třeba ven do kočárku nebo na návštěvy či k paní doktorce :o)

* 2ks konopná plena Elas Hause - štíhlá, savá varianta

* 2 ks PUL kalhotky Imse Organics

* 2 ks vlňáky - 1x natahovací, 1x na suchý zip co udrží plenu na rovno (Baby Idea, Imse Vimse)

(u větších děti hodně v noci čůrajících 3x Bamboo extra plenu (neplést s výše zmíněnou Bamboozles ...tyto savé pleny však nejsou nutné - je jen na vás - pokud ale dítě hodně čůrá a v noci nepřebalujete je tato plenka opravdu na noc nejlepší)

Celková orientační cena cca : 5 000Kč bez nočních Bamboo extra - s nimi cca 6100Kč (po odrostnutí dítka ze svrchních kalhotek kalhotky prodejte - a nakupte větší - nemusíte kupovat vždy všechna čísla - při častém použitá kalhotkových plen se u Imse Vimse osvědčilo rovnou kupovat větší velikost PUL kalhotek ...tzn. již na narozené miminko budou sedět kalhotky vel. M)

Kategorie Gold

Do této kategorie by na první pohled mohli spadat všichni ti co mají plné kapsy peněz ...nicméně to není pravda - můžeme tam spadat všechny, přestože ještě nevím jaká bude koncová cena - ale určitě nebude více jak 25 tisíc, které by jsem za jednorázové pleny dali stejně tak.

* 10ks českých čtverců - někdy je dobré mít v záloze i tyhle - při opruzení zadečku je vhodné plenky vyžehlit a chvíli používat - třeba den - lépe se zadeček hojí .. nicméně můžeme to brát jako taková zadní kolečka kdyby třeba neuschly pleny :o)

* 6 ks vícevrstvých popolin nejmenší velikost

* 4 ks Hemp Hour vázačka (možno i Disana)

* 6 ks flanelek - jakékoliv

* 4 ks Bamboozles

* 3 ks Konopná plenka Elas Hause

* 4 ks Bamboo baby Lucy

* 3 ks Organic Baby Lucy

* 3 ks Bamboo extra nebo Prefold čtverec + BH vkládačka (jako noční varianta)

* 2 ks Imse Vimse 2v1 (nebo jinou All in one plenu či kapsovku)

* 3 ks PUL kalhotek (Imse Fox, Organics - pro narozené miminko se velmi dobře hodí i Imse Soft -ty ale používat max. do 3 měsíců - pak jak je dítko čilejší se začnou ihýbat suché zipy a můžou poškráabt nožky nebo bříško - narozdíl ale od Organcis nebo Fox jsou po vyprání za dvě tři hodiny suché - Organics a Fox to trvá trochu déle díky balvněné vrstvě....nicméně pokud se na Soft přešijí sucháče o 90 stupňů což je práce na 5minut krásně slouží dál.

* 2 ks natahovacích vlňáků

* 1 ks Imse Vimse nebo Baby Idea vlňáky

Celková cena velmi orientační: 11 000 Kč (samozřejmě je tohle vše jen můj návrh - doporučuju nekupovat hned cca 4ks stejných plenek - kupte na vyzkoušení po jednom kuse a pak dokupujte to co se vám bude zdát dobré - nebo co seženete třeba levněji na bazárku)

VELIKOSTI PLENEK ZÁLEŽÍ ČISTĚ JEN NA VÁS. VĚTŠINOU PLATÍ, ŽE I PLNEKY VEL. 2 LZE PŘIZPŮSOBIT I NA NAROZENÉ MIMINKO - NUTNĚ VŠAK POČÍTEJET S TÍM, ŽE MIMINKO BUDE MÍT OBŘÍ ZADEČEK, MŮŽE SE STÁT, ŽE NOHAVIČKA NEBUDE AŽ TAK DOBŘE TĚSNIT A NADÍLKA UTEČE. NA PRVNÍ POHLED JE PŘÍJEMĚNJŠÍ NAKOUPTI BUDTO JEDNOVELIKOSTNÍ PLENY NEBO ROVNOU PELNY VEL. 2 - MĚJTE VŠAK NA PAMĚTI, ŽE JIŽ MALÉ PLENY MŮŽET VŽDY DOCELA SOLIDNĚ PRODAT A MIMINKO BUDE V PLENKÁCH VEL. 1 VYPADAT MNOHEM LÉPE.

dnes .... po téměř 3 letech dopisuju  nové poznatky. Mám nově trojčátka a nové miminko rovné se nové zkušenosti a zvyky.

Trojčátka jsem téměř do 3 měsíců měla hlavně na čtvercových plenkách. Kakaly max. jednou za den (vojtíšek kdysi i 10x denně) a tak používání obyčejných plenek nebyl žádný problém.

Po třech měsících jsem přešla kvůli výraznému močení na kalhotkové plenky, které jsou přeci jen savější.

Nyní je trojčátkům přesně půl roku (9.1.2011) a nejraději dávám Merinostar SIO (kalhotky a plenka v jednom) Je to rychlé, super savé, krásně sedí ... mít opravdu hodně peněz neváhám a nakoupím jich hromadu. Suším teď v sušičce, protože přeci jen je nás na jeden byteček hodně a mít tady ještě sušáky s prádlem si neumím představit.

Pokud bych nebyla v dnešní době omezena penězi tak nakoupím bambusové SIO Merinostar, případně pokud bych chtěla víc druhů tak bych přibrala ještě pár bambusových kalhotkových plenek merinostar, na to vhodné svrchní kalhotky + 20 kvalitních čtvercových plenek (pod hlavičku, případně kdyby něco nestihlo uschnout).

Počet záleží na tom, jestli je doma sušička. Pokud ano a pere se denně stačí koupit 4ks SIO kalhotek a 4 bambusové + čtvercovky ... Je třeba přemýšlet nad tím, že miminko se přebaluje většinou tak 8x denně - většinou před každým krmením., od toho by se měla odvíjet i výbav. Některé miminka se musí přebalovat častěji, protože ze začátku více kakají .. jiná miminka zase čůrají tak málo, že 8 přebalení je zbytečně moc. Uvidíte sami, jak hodně učůrané miminko budete mít doma. Přeju hodně štěstí s výběrem ...

                                                                  

 

Náhledy fotografií ze složky Plínky v akci

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Neuvěřitelné

(Michaela, 19. 3. 2011 22:23)

Ahoj! úplně zírám a obdivuji, kde se bere ta energie, čas a chuť dát dohromady tolik informací, při 4 dětech???? Velice inspirativní :-) Moc děkuji, protože mi to pomohlo se zorientovat a mít jasnější představu. Čekám první dítě a jsem úplný zelenáč snad úplně ve všem co se týče dětí a hlavně zírám, protože mám pocit, že jsem žila v jiném světě. Doposud jsem znala jen jednorázovky, hlavně díky médiím a až na kurzu jsem se dozvěděla více o škodlivosti jednorázovek o to víc jsem byla překvapena, přístupem společnosti k této problematice. Holt těžký business. Proto hurá do toho a na látkovky se těším, snad mi to nadšení zůstane i po porodu :-) DĚKUJI.

Veselá

(Kateřina, 7. 3. 2011 11:44)

Dobrý den, chtěla jsem moc poděkovat za tyto stránky!!! Pro látkové plíny jsem se nadchla a hledala jsem informace všude po internetu a tady jsem našla vše potřebné a ještě osvědčené v praxi! Vážně moc díky!

Podekovani

(Zuza, 7. 9. 2009 13:12)

Moc dekuji za pomoc! Neco podobneho jsem ja, zatim zcela nezkusena davala dohromady celej den. Cca 7hod "studia" znacek, typu a systemu... A stejne jsem si na konec nebyla jista vyberem... Az jsem objevila tuhle stranku. MOCKRAT DEKUJU :)

paradicka

(Eva, 28. 7. 2009 18:48)

skvela orientacna pomocka v spleti mnozstva vyrobcov a vselijakych produktov, velke DAKUJEM :-) bude sa mi lahsie rozhodovat, do coho balit bejbaka (cochvila na svete).

Děkuji

(Mišule, 30. 8. 2008 12:40)

Mimi teprve čekam a uvažuju, že bych používala látkovky, ale když jsem viděla ten sortiment, tak jsem byla lehce nešťastná, protože jsem vůbec nevěděla co a kolik toho mam objednávat nebo lépe řečeno shánět.Tohle mi dosti upřesnilo, s jakou investicí mám tak asi počítat. Takže děkuji:o)

prodej plínek

(Daniela - admin, 12. 5. 2008 9:31)

Dobrý den Dášo, rozhodně nelépe se prodávaji na stránkách www.mimibazar.cz (v sekci spodní prádlo a pleny) do popisu vždy zadejte látkovky nebo látkové pleny aby si to holčiny našly i podle vyhledávače - tyhle hesla často zadávají ... nebo nabídku můžete dát přímo na diskuzi na rodině o látkových plenkách ...

Kde prodat odrostlé pleny?

(Dagmar, 12. 5. 2008 9:27)

Poradíte mi internetové stránky dětských bazázků, kde můžu nabídnout k prodeji plenky, ze kterých mi miminko odrostlo? Děkuji Dagmar

Supr přehled

(Ivaii, 16. 6. 2007 20:19)

Dandy, SUPER přehled jak a za kolik. Začínající mamči maj přehledny rozpis kolik a za kolik. Fakt SUPER!!

Daniela je fakt třída! :-)

(Jituška, 8. 6. 2007 11:42)

Téééda, fakt zírám :-) a moooc chválím!! (I za tu rychlost)! Hned se mi bude lépe investovat. František už má 6nedělí pryč a já stále balím do jednorázovek :-( už mě to fakt nebaví a co vís - strašně mi to vadí.. Takže ještě jednou moc děkuju za pomoc a těším se na to,až budu i já moci napsat něco pěkného o užívání látkovek! :-)

teda dandy...

(hanelik, 8. 6. 2007 6:40)

klobouk dolů, sama nemám moc sílu se v tom po ránu najít :-) možná proto, že jich mám i víc :-))) ale jinak jsi šikulka :-) moc pěkně zpracované :-)

Snažila jsem se doplnit :)

(Administrátor, 7. 6. 2007 22:54)

Jituško díky za komentář - snažila jsem se to během dnešního večera alespoň trochu doplnit :o) Daniela

Jak na to...?

(Jituška, 7. 6. 2007 17:38)

Přehledné a pěkně zpracované stránky - chválím :-)
Jen v této sekci postrádám praktické rady - proč tolik těch a tolik oněch - na co použít právě tu či onu plínku :-) Snažím se s nimi právě začít, takže toto by mi určitě pomohlo, ale asi je pravda, že si to každý musí "ohmatat" a vyzkoušet sám. Takže díky a zdravím všechny nadšenkyně - taky jsem se do toho ponořila a je to SUPER!